Close

Dlaczego warto używać CRM online?

nawet w małej firmie?

Internetowe aplikacje CRM z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Liczne firmy, które do tej pory zdecydowały się na wprowadzenie tej innowacji polecają ją znajomym. Zastanawiasz się dlaczego warto używać CRM online nawet w bardzo małej firmie? Koniecznie musisz przeczytać ten tekst.

Czym jest CRM?

CRM nie ma jednej ogólnie obowiązującej definicji, w tym przypadku jest wiele możliwości definiowania. Warto natomiast wiedzieć, że skrót ten pochodzi od angielskich słów Customer Relationship Management. CRM ogólnie mówiąc oznacza to wszystko, co ma na celu ułatwienie zarządzania relacjami z klientami firmy. Systemy CRM w ostatnich latach w związku z rozwojem technologii przeżywają lata świetności. Nic w tym dziwnego, można dzięki nim lepiej zarządzać firmą, poprawić kontakty z odbiorcami swoich usług i co najważniejsze zwielokrotnić zyski firmy. Systemy CRM sprawiają, że praca przedsiębiorców staje się łatwiejsza i bardziej efektywna.

Czy system CRM ma sens w małej firmie?

Oczywiście! System CRM jest dla każdego, kto chce polepszyć relacje z klientami i pracownikami swojej firmy, zapanować nad zleceniami i sprzedażą, po prostu lepiej prowadzić swój biznes. Jeśli chcesz zwiększyć zyski jakie przynosi Twoja działalność, a jednocześnie poświęcać pracy mniej czasu powinieneś zastanowić się nad wprowadzeniem tego rozwiązania. Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć o spotkaniu służbowym albo wysłaniu ważnego maila? Ile razy zgubiłeś kontakt do klienta albo umknęło Ci wydanie dyspozycji pracownikom? Albo ile razy przeszukiwałeś całe biuro w poszukiwaniu zaginionej umowy? Pamiętasz jak się wtedy zdenerwowałeś? System CRM rozwiązuje tego rodzaju problemy i sprawia, że prowadzenie firmy staje się znacznie łatwiejsze. Wielkość firmy nie ma żadnego znaczenia. Zastanawiasz się jeszcze czy aby na pewno uciekanie się do takiego rozwiązania w Twojej małej firmie ma sens? Odpowiedz sobie na kilka prostych pytań. Czy chcesz osiągać lepsze rezultaty przy jednoczesnym ograniczeniu czasu na pracę? Czy chcesz przestać denerwować się, że o czymś zapomnisz? Czy chcesz zacząć korzystać z nowoczesnych udogodnień? Odpowiedzi są chyba oczywiste. Jeśli można ułatwić swoją pracę i poprawić jej wyniki dlaczego tego nie zrobić? Z aplikacji CRM korzystają nie tylko duże, ale również średnie, a nawet małe firmy oraz freelancerzy. CRM usprawnia działanie każdej firmy, dzięki niemu wzrasta poziom oferowanych przez nie usług i co nie oszukujmy się najważniejsze w prowadzeniu biznesu wzrastają również zyski.

Co jest potrzebne by zacząć korzystać z systemu CRM?

Jak sama nazwa wskazuje CRM online nieodłącznie wiąże się z Internetem. Niezbędny jest więc dostęp do sieci, który jednak jest dziś tak oczywisty, że nie stanowi żadnego problemu. Unika się dzięki temu wydatków związanych z instalacją specjalistycznych oprogramowań. Obawiasz się wysokich kosztów wprowadzenia i dalszego stosowania systemu? Niepotrzebnie. Na rynku są obecnie bardzo niedrogie i łatwe w obsłudze systemy, dzięki czemu nie musisz obawiać się nie tylko kosztów związanych z używaniem systemu ale również przeszkoleniem pracowników. Powstały już systemy, których obsługa jest tak łatwa, że poradzi sobie z nią każdy, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miał nic wspólnego z tego rodzaju rozwiązaniem. Szkolenia są zbędne. Wszystkie koszty są niewspółmiernie małe w stosunku do zysków, jakie jesteś w stanie osiągnąć dzięki współpracy z aplikacją CRM.

About the Author

Chorobliwie zakochany i doświadczony w rozwiązywaniu problemów programistycznych. Prywatnie gra dużo w piłkę nożną, oraz chodzi po górach.

Write Your Comment

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>